2021.02.26 Dzień Dinozaura

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja, żeby cofnąć się w czasie i zobaczyć te wspaniałe stworzenia, których już nie ma. Pani Karolina przygotowała dla uczniów teatrzyk. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przygodom dinozaura Rexa i Dinusia. Następnie każdy miał okazję obejrzeć z bliska figurki dinozaurów oraz pobawić się pacynkami. Kolejnym punktem programu było wykonanie zadań na tablicy multimedialnej. Oprócz tego uczniowie oglądali książki o dinozaurach oraz rozpoznawali różne gatunki dinozaurów. Dzieci widziały w książkach szkielety dinozaurów i postanowiły wspólnie stworzyć własny szkielet z rolek papieru. Następnie indywidualnie w salach uczniowie wykonywali karty pracy, kolorowali kolorowanki oraz malowali farbami. Na koniec zajęć podejmowali próby układania puzzli, budowali dinozaura z klocków oraz grali w gry planszowe. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w DINO-fotobudce.