2022.09.27 „Ja i moje otoczenie” – bezpieczeństwo w szkole i poza nią

Dzisiaj odbył się wewnątrzszkolny projekt „Ja i moje otoczenie” – bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia filmu edukacyjnego dotyczącego bezpiecznej drogi do szkoły. Następnie omówiliśmy sobie jak należy się zachować na przejściu dla pieszych. Nasi uczniowie już wiedzą, że na przejściu z sygnalizacją świetlną przechodzimy na zielonym świetle, natomiast jeżeli nie ma sygnalizacji musimy zachować szczególną ostrożność i rozglądać się w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo. Naszą wiedzę sprawdziły ćwiczenia praktyczne. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie na drodze nocą, wiemy jak ważne są odblaski. Na koniec utrwalaliśmy znaki drogowe oraz numery alarmowe.