2021.08.09 Integracja i bezpieczeństwo w trakcie wakacji

Jesteśmy na półmetku wakacji, a w Naszej Szkole dopiero zabawa się zaczyna. Dzisiaj rozpoczęły się „Wakacje w Ami”. Od rana na dzieci czekało mnóstwo zabaw i niespodzianek. Dzień rozpoczęliśmy od zabaw integracyjno – ruchowych. „ Poznajmy się”, „Pajęczyna”, „Nie upuść piórka”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Walka kogutów” oraz zabawy z chusta animacyjną. Są to zabawy na przywitanie i rozwijające współpracę, a także pozwalające wspólnie pobawić się po miesięcznej rozłące. Naszym głównym tematem rozpoczynającym „Wakacje w Ami” był temat bezpieczeństwa. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, boiska i placu zabaw oraz wyjść i wycieczek. Wspólnie z Paniami dzieci rozwiązywały zadania na tablicy multimedialnej. Uczestniczyły w zabawie słuchowej, rozpoznawaniu dźwięków, wyszukaniu ich w otoczeniu. Na szkolnym placu zabaw uczniowie poznali zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz jak poprawnie zakładać kask i ochraniacze, które są niezbędne podczas wyprawy rowerowej, a także zapoznali się ze znakami drogowymi. Na zakończenie dnia po chwili relaksu, ciocie wprowadziły nas w świat zapachów poprzez przeprowadzenie zajęć aromaterapii.