2020.10.30 Jak dbać o zdrowie – zasady prawidłowego żywienia

Tydzień w Naszej szkole „Ami”, klasa II rozpoczęła intensywnie. Dzieci wkraczają w dorosłość więc uczymy się obsługi w dniu codziennym. Codziennie rano uczniowie rozpoczynają dzień w szkole od samodzielnego wykonania sobie śniadanka. Aby wykonać śniadanie dzieci poznały zasady prawidłowego żywienia. Teraz wiemy co jest zdrowe ,a co nie!!! Za oknem o tej porze mamy zmienną pogodę , klasa II już wie jakie ubrania towarzyszą nam o każdej porze roku oraz jakie ubrania nosi dziewczynka, chłopiec , kobieta czy mężczyzna. W tym tygodniu na zajęciach dogoterapii gościliśmy „Miśkę”. Kontakt z psem to przy okazji nauka samodzielności, poprzez możliwość wykonywania takich czynności jak szczotkowanie, karmienie. Dzieci głaskały, czesały uszy i grzbiet Misi, a na koniec poczęstowały ją smacznym kąskiem. Ten tydzień był dla dzieci intensywny i pouczający. Bardzo fajnie się przy tym wszyscy bawili.