2020.10.14 Dzień Edukacji Narodowej

W naszej placówce dzisiaj obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci w tym czasie nie miały zajęć dydaktycznych, ale za to świetnie się bawili podczas podchodów. Gdy wyszliśmy z sali ujrzeliśmy, że na podłodze pojawiły się jakieś magiczne strzałki. Pierwsza strzałka prowadziła do klasy II-ej, gdzie zadaniem dzieci było rozpoznanie już poznanych przez nas liter i odnalezienie ukrytych liter w pomieszczeniu. Następnie śladem strzałek doszliśmy do sali zabaw, gdzie czekało na nas zadanie ruchowe – żabie skoki. Dzieci podążając za tropem trafiły do sali logopedycznej, w której zadaniem było posegregowanie kolorowych ludzików według koloru. Ostatnia strzałka zaprowadziła nas do biura , gdzie czekało końcowe zadanie, układanie puzzli. W nagrodę za dzielne wykonanie zadań otrzymaliśmy pyszną nagrodę – popcorn. Grupa ochotników wybrała się do kuchni i samodzielnie przygotowała popcorn. Kolejną niespodzianą która na nas czekała w tym niezwykłym dniu był seans filmów edukacyjnych w naszym kinie „AMI”. Oglądając filmy i bajki ze smakiem zajadaliśmy popcorn. To był super dzień!