2022.04.04 Wizyta w Szkole Muzycznej

Na dzisiejszych zajęciach w ramach Terapii przez Sztukę uczniowie odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną w Zduńskiej Woli😀. Dzieci oglądały sale lekcyjne, Pani zaznajomiła je z instrumentami. Pokazała jak prawidłowo trzymać instrument, co należy zrobić, aby wydał dźwięk. Każdy miał możliwość spróbować zagrać na perkusji🥁, fortepianie🎹, pianinie, wiolonczeli, skrzypcach🎻, gitarze🎸, trąbce🎺 oraz flecie. Bardzo ucieszył nas fakt, że mogliśmy wysłuchać🎼🎵🎶 jak profesjonaliści grają na fortepianie oraz wiolonczeli. Następnie przeszliśmy do sali, w której odbywają się zajęcia grupowe. Uczniowie wspólnie z prowadzącą muzykowali przy użyciu grzechotek, dzwonków i marakasów. Na koniec odbyły się zabawy rytmiczne💃🕺 przy lustrach.