2020.12.15 Szkolna Wigilia

Grudzień jest czasem pracowitych i zarazem miłych przygotowań oraz oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. Wczoraj w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielami przygotowały w ramach zajęć Kuchcikowa potrawy Wigilijne – ryba po grecku, sałatka jarzynowa, ciasto, pierniczki. W trakcie wspólnego spotkania uczniowie poznali tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Wspólnie nakryliśmy stół wigilijny, włożyliśmy sianko pod obrus oraz naszykowaliśmy puste miejsce dla zbłąkanego wędrowca. Po stworzeniu świątecznego nastroju odwiedził nas wyczekiwany przez dzieci gość – Święty Mikołaj. Wszyscy nasi uczniowie byli grzeczni, dlatego otrzymali prezenty. W podzięce za odwiedziny zaśpiewaliśmy kolędę. Pan Dyrektor zaprosił wszystkich do wspólnego poczęstunku Wigilijnego. Na talerzach czekał na nas opłatek, a ksiądz przeczytał fragment ewangelii oraz pobłogosławił posiłek. Po zakończonej Wigilii uczniowie rozpakowali prezenty, które wywołały na ich twarzach szerokie uśmiechy.