Zdrowa bomba witaminowa – kulinarne ABC

„Przepyszny soczek Dzisiaj zrobimy

Jabłko, marchewkę razem złączymy.

Uwaga dzieci! To ważna sprawa.

Zdrowy jest ten kto owoce i warzywa zjada.

W nich witaminy i minerały.

Dla zdrowia naszego się nazbierały!”

Aby być silnym i zdrowym warto pamiętać aby w naszym codziennym posiłku znajdowały się  naturalne witaminy w postaci warzyw i owoców. Nasi beneficjenci projektu o tym już wiedzą, ponieważ na ostatnich zajęciach Kulinarne ABC przygotowali zdrowy sok warzywno – owocowy.
Na początku zajęć rozpoznawali i podawali nazwy owoców i warzyw, a następnie omówili zasadę działania wyciskarki wolnoobrotowej. Kolejnym etapem pracy był proces wyciskania owoców
i warzyw. Mali kucharze z uśmiechem i nutą ciekawości wrzucali owoce i warzywa do wyciskarki, aby otrzymać pyszny i bogaty w witaminy sok, który ze smakiem wszyscy wypili.

Zajęcia realizowane są  w ramach projektu „DROGA DO SAMODZIELNOŚCI – SPECJALISTYCZNE WSPARCIE REHABILITACYJNO-TERAPEUTYCZNE DLADZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” rok I realizowany w okresie 01.04.2023 – 31.03.2024 współfinansowanego ze środków PFRON.