2020.10.05 Dzień Zwierząt i Dzień Uśmiechu w oddziałach przedszkolnych

W szkole AMI grupy przedszkolne obchodziły dwa bardzo ważne święta: Dzień Uśmiechu oraz Światowy Dzień Zwierząt. Podczas Dnia Uśmiechu dzieciom z grupy 0 B uśmiech nie schodził z twarzy J. Na początku czekały na nas zabawy pantomimiczne, oglądaliśmy na ilustracjach różne miny, a następnie je naśladowaliśmy. Rozmawialiśmy również o emocjach wykorzystując do tego pacynki. Poćwiczyliśmy także radosne powitania z pacynką. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną, najpierw wycinaliśmy ozdobny papier, a następnie udekorowaliśmy nim szablon uśmiechu. Grupa 0 A obchodziła Światowy Dzień Zwierząt w bardzo intensywny sposób: rozpoznawaliśmy zwierzęta domowe na dużym kolorowym plakacie, uczyliśmy się czytać globalnie nazwy zwierząt leśnych, dopasowywaliśmy małe zwierzęta do dużych oraz ćwiczyliśmy percepcję wzrokową odszukując brakujące części zwierząt. Najbardziej ucieszyła nas wizyta kolorowych gości – w naszej sali przy jesiennym drzewie zagościł lis, jeż, wiewiórka i małe stado ptaków.