2020.01.17 Zajęcia z chustą animacyjną oraz Bajkoterapia

Nasza szkoła jest pełna atrakcji. Na zajęciach muzyczno- rytmicznych z chustą animacyjną poznawaliśmy różne tempo, wysokość dźwięku i zabawy naśladowcze🙆‍♂️. Zabawę rozpoczęliśmy gimnastyką poranną przy muzyce🏃‍♀️🏃‍♂️, następnie przywitaliśmy się piosenką. Dzieci uczyły się reagować na polecenia , na dźwięki oraz naśladować. Poznawały schemat własnego ciała oraz potrafią orientować się w terenie. Utrwalały nazwy kolorów🎨. Przez całe zajęcia towarzyszyła Nam super skoczna muzyka. Dzieci nauczyły się wielu nowych piosenek🎼🎤. Dodatkowo mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Bajkoterapii pt: Kot w butach”. Bajkoterapia jest metodą oddziaływania poprzez literaturę na procesy poznawcze dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Terapia opowieścią ułatwia odreagowanie napięć psychicznych oraz umożliwia spojrzenie na problem z innej perspektywy. Dzieci poznały bohaterów bajki poprzez prezentowany mini teatrzyk oraz ćwiczyły zdolności manualne kolorując postać kota. Jak widzicie u nas ciągle coś się dzieje, a przed nami jeszcze drugi tydzień ferii i kolejne atrakcje🤗.